Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?

wentylacja chłodnictwo Ostrów Wielkopolski

Odpowiedni wybór klimatyzatora wymaga staranności. Zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia, weź pod uwagę kilka czynników:

  • LOKALIZACJA – gdzie będzie pracować klimatyzator i czy w pomieszczeniu jest na niego miejsce? Jest wiele typów (pojedynczy lub układ Multi) i wiele sposobów montażu (w podwieszanym suficie, przy ścianie, przy podłodze, przy suficie). Nie zapominaj także o jednostce zewnętrznej, którą posiada każdy system – możemy zamontować ją z tyłu budynku lub podwiesić na balkonie czy tarasie.
  • FUNKCJONALNOŚĆ – klimatyzatory mogą nie tylko chłodzić w upalny dzień, ale także służyć jako energooszczędny sposób na ogrzewanie. W zależności od pożądanej funkcji, wybierz taki model, który zapewni Ci największą wydajność.
  • MOC CHŁODNICZA – dobór odpowiedniej mocy chłodniczej klimatyzatora zależy od wielkości pomieszczenia, a także takich czynników jak lokalizacja i nasłonecznienie, obciążenie sieci elektrycznej, ilość domowników/pracowników.
  • FUNKCJE DODATKOWE – potrzebujesz filtrów antyalergicznych dla swojego dziecka? Chcesz zadbać o czyste i świeże powietrze? Lubisz mieć pełną kontrolę nad działaniem urządzenia? To także pytania, na które warto odpowiedzieć przy doborze klimatyzatora!

Zgubiłeś się w szerokiej ofercie klimatyzatorów? Poproś o pomoc COOL SYSTEM – specjalistów od klimatyzacji w Ostrowie Wielkopolskim!

Comments are closed.